ID # 3187333Model # WFLINER30GRD
Wildfire Insulated Jacket for 30-in Griddle - WFLINER30GRD
  • Precision fit designed specifically for 15-in Wildfire side griddle
Upgrade the strength and functionality of your outdoor kitchen with the premium liners for 30 inch griddle, meticulously crafted from 304 stainless steel. Built for exceptional durability and corrosion resistance.
Includes Trash Bin
No----No
Includes Tank Holder
No----No
Includes Paper Towel Holder
Made in USA
NoNoYesNo
Width
32.63"35.75"33"35"
Cut Out Width Range
20 - 29 7/8"30" And Up30" And Up30" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up1 - 19 7/8"20" And Up
Cut Out Width
29"34"31 1/2"33"
Cut Out Height
Cut Out Depth
21 1/2"21 3/8"17 1/2"22"
Height
11.75"11.25"8.25"9.25"
Depth
23.5"23"18.5"23.25"