ID # 3187258Model # WFCART30-BSS
Wildfire 30-in Black SS Grill Cart - WFCART30-BSS
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Featuring spacious drawers and an access door that offers convenient storage for grilling tools
  • Grill carts are easily reposition grilling station to any location
  • Crafted with 304 Stainless Steel for the ultimate durability and longevity
  • Designed for Wildfire 30-in Grills
Wildfire Outdoor Grill and Griddle carts offer the ultimate convenience, making it easy to set up your outdoor cooking station anywhere. These black stainless steel carts for 30 inch grills boast the same high-quality construction and innovative functionality as our island grills. Crafted with durable materials and designed for optimal performance, they ensure you can grill confidently, no matter the location.
Learning Center
Warranty
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse1-3 Business Days
View Item
Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Primary Color
BlackBlackStainless SteelStainless Steel
Grill Model
WFPRO30G-BSSWFPRO30GRD-BSSProfessional LUX 44 Inch30 Inch
Grill Type
Gas Grills & SmokersGas Grills & SmokersGas Grills & SmokersGas Grills & Smokers
Grill Brand
WildfireWildfireBlazeHestan
Accessory Type
Grill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement Part
Width
34.75"35"75.5"36.75"
Height
39"38"35.25"53.56"
Depth
28"27.5"24"29.375"