ID # 3187270Model # WFCART42-BSS
Wildfire 42-in Black SS Grill Cart - WFCART42-BSS
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
6-8 Weeks
  • Designed for Wildfire 42-in Grills
Wildfire Outdoor Grill and Griddle carts offer the ultimate convenience, making it easy to set up your outdoor cooking station anywhere. These black stainless steel carts for 42 inch grills boast the same high-quality construction and innovative functionality as our island grills. Crafted with durable materials and designed for optimal performance, they ensure you can grill confidently, no matter the location.
Free Shipping
Leaves Warehouse6-8 Weeks
Primary Color
BlackStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Grill Brand
WildfireHestanDCSHestan
Width
47"42.75"35.9375"36.75"
Height
39"53.56"35.5"53.56"
Depth
28"29.375"25.5"29.375"