ID # 3184825Model # C3BRIQ50
Coyote Briquette Set for 50 Inch Grill - C3BRIQ50
Key Features
High-grade 304 stainless steel construction
  • Includes volcanic stone ceramic briquettes for superior heat retention
  • Helps eliminate flare-ups and maintain consistent temperatures
Compatible with 50 inch gas grills
Grill Model
Hybrid 50 Inch36 InchProfessional LUX 34 InchA540i & C540i
Accessory Type
Grill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement Part
Material
CeramicCeramicStainless Steel--
Grill Brand
Coyote Outdoor LivingCoyote Outdoor LivingBlazeFire Magic
Primary Color
BlackBlackStainless SteelStainless Steel
Width
8.37"7.5"--28.25"
Height
0.75"0.75"----
Depth
15.37"15.37"--13.25"