ID # 3184819Model # C3BRIQ36
Coyote Briquette Set for 36 Inch Grill - C3BRIQ36
Key Features
304 stainless steel tray and heat-retaining ceramic briquettes
  • Distributes heat evenly for optimal grilling results
  • Minimizes flare-ups to enhance safety
Fits 36 inch gas grills
Grill Model
36 Inch42 InchPremium LTE 32 Inch / Prelude LBM 32 Inch / Traditional 32 InchA790i & E790i
Collection
CL-Series / SL-SeriesCL-Series / SL-SeriesBlaze LTE / LTE+ / LTE PRO / LBM / BCM--
Accessory Type
Grill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement Part
Material
CeramicCeramicStainless SteelStainless Steel
Grill Brand
Coyote Outdoor LivingCoyote Outdoor LivingBlazeFire Magic
Primary Color
BlackBlackStainless SteelStainless Steel
Width
7.5"7.5"--34.5"
Height
0.75"0.75"----
Depth
15.37"15.37"--16.25"