ID # 3184822Model # C3BRIQ42
Coyote Briquette Set for 42 Inch Grill - C3BRIQ42
Key Features
Constructed with a durable 304 stainless steel tray
  • Volcanic stone ceramic briquettes hold and distribute heat effectively
  • Designed to minimize flare-ups and improve cooking consistency
For use with 42 inch gas grills
Grill Model
42 InchPremium LTE 40 Inch / Traditional 40 InchE1060i36 Inch
Collection
CL-Series / SL-SeriesBlaze LTE / LTE+ / LTE PRO--CL-Series / SL-Series
Accessory Type
Grill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement Part
Material
CeramicStainless Steel--Ceramic
Grill Brand
Coyote Outdoor LivingBlazeFire MagicCoyote Outdoor Living
Primary Color
BlackStainless SteelStainless SteelBlack
Width
7.5"--45"7.5"
Height
0.75"----0.75"
Depth
15.37"--16.25"15.37"