ID # 3184813Model # C3BRIQ30
Coyote Briquette Set for 30 Inch Grill - C3BRIQ30
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Heavy-duty 304 stainless steel tray with volcanic stone ceramic briquettes
  • Helps retain and evenly distribute heat for consistent cooking
  • Designed to reduce flare-ups and enhance flavor
Compatible with 30 inch gas grills
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse1-3 Business Days
View Item
Grill Model
30 Inch34 InchBlaze LBM/LTE Grills24 Inch
Collection
C-Series / SL-SeriesC-SeriesBlaze LTE / LTE+ / LTE PRO / LBM / BCM--
Parts Category
Flame Tamers & Heat Shields UpgradesFlame Tamers & Heat Shields Upgrades----
Accessory Type
Grill Replacement PartGrill Replacement PartCookwareGrill Replacement Part
Material
CeramicCeramicCeramic--
Grill Brand
Coyote Outdoor LivingCoyote Outdoor LivingBlazeAOG
Grill Type
Gas Grills & SmokersGas Grills & SmokersGas Grills & SmokersGas Grills & Smokers
Primary Color
BlackBlackWhite--
Width
7.25"8.25"--21"
Height
0.75"0.75"----
Depth
16.25"15.37"--15.5"