ID # 3184816Model # C3BRIQ34
Coyote Briquette Set for 34 Inch Grill - C3BRIQ34
Key Features
High-quality 304 stainless steel tray and ceramic briquettes for durability
  • Even heat distribution for better cooking performance
  • Reduces flare-ups for safer grilling
Designed for 34 inch gas grills
Grill Model
34 InchBlaze LBM/LTE GrillsBlaze LBM/LTE GrillsA540i & C540i
Collection
C-SeriesBlaze LTE / LTE+ / LTE PRO / LBM / BCMBlaze LTE / LTE+ / LTE PRO / LBM / BCM--
Parts Category
Flame Tamers & Heat Shields Upgrades------
Accessory Type
Grill Replacement PartCookwareCookwareGrill Replacement Part
Material
CeramicCeramicCeramic--
Grill Brand
Coyote Outdoor LivingBlazeBlazeFire Magic
Primary Color
BlackWhiteWhiteStainless Steel
Width
8.25"----28.25"
Height
0.75"------
Depth
15.37"----13.25"