ID # 3178375Model # G200-QLED-043
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-5 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Experience best-in-class motion w/ Motion Rate 240 & MEMC Frame Insertion ensuring smooth playback
  • Game Accelerator 120 & Auto Game Mode minimizes input lag & optimizes performance
  • Elevate your sound with Dolby Atmos, Enhanced Dialogue Mode for clearer speech and DTS Virtual
  • FullView 360 Metal Bezel-less design offers an elegant edge-to-edge glass look
Current Item
TV Type
LEDLEDLEDLED
Screen Size
43"43"43"43"
Screen Resolution
2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD
Smart TV
YesNoYesYes
Mount Type
Wall MountNo MountNo MountNo Mount
HDMI Inputs
4333
Size
43 Inch43 Inch43 Inch43 Inch
Screen Refresh Rate
120 Hz60 Hz60 Hz60 Hz
Mount Pattern
100 X 200200 X 200200 X 200200 X 200
Primary Color
BlackBlackBlackBlack
Aspect Ratio
Maximum Resolution
3840 X 21603840 X 21603840 X 21603840 X 2160
USB Port
Sun Exposure
Partial SunShadeShadePartial Sun
PC Input
YesYesNoNo
Ethernet Port
YesYesYesYes
Operating Temperature
-22 To 125-24 To 104-4 To 122-4 To 122
Series
G200VerandaAuroraAurora
Width
37.6"38.67"38.43"38.43"
Height
22"22.77"23.07"23.07"
Depth
2.8"3.4"4.61"4.61"