ID # 3146274Model # K-STOR-30L-M6
Kalamazoo Signature 30 Inch Cabinet - Doors - Locks - Marine-Grade - K-STOR-30L-M6
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Signature Series Cabinet. Weather-tight, 30 (762 mm) wide, locking double doors. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel304 Stainless Steel316L Stainless Steel316L Stainless Steel
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Cabinet Type
Storage CabinetWarming CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
30"24"39"36"
Width
30"24"39"36"
Height
34.75"34.75"34.75"34.75"
Depth
30"30"30"30"