ID # 3146292Model # K-STOR-36-M6
Kalamazoo Signature 36 Inch Cabinet - Doors - Marine-Grade - K-STOR-36-M6
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Signature Series Cabinet. Weather-tight, 36 (914 mm) wide, double doors. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel304 Stainless Steel316L Stainless Steel316L Stainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetWarming CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
36"24"39"36"
Width
36"24"39"36"
Height
34.75"34.75"34.75"34.75"
Depth
30"30"30"30"