ID # 3146202Model # K-SNK-36L-M6
Kalamazoo Signature 36 Inch Sink Cabinet - Two Doors - Locks - Marine-Grade - K-SNK-36L-M6
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Signature Series Two-Door Sink Base. Weather-tight, 36 (914 mm) wide, locking double-doors. Check sink specifications. Sink and faucet not included. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel304 Stainless Steel316L Stainless Steel316L Stainless Steel
Cabinet Type
Sink CabinetWarming CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
36"24"39"36"
Width
36"24"39"36"
Height
34.75"34.75"34.75"34.75"
Depth
30"30"30"30"