ID # 3146088Model # KD-30-SNK-IPE-M6
Kalamazoo Arcadia 30 Inch Sink Cabinet - Two Doors - Ipe Finish - Marine-Grade - KD-30-SNK-IPE-M6
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
8-12 Weeks
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Arcadia Series Double-Door Sink Base. 30 (762 mm) wide. Check sink specifications. Oiled Ipe wood finish. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel316L Stainless Steel316L Stainless Steel316L Stainless Steel
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Cabinet Type
Sink CabinetWarming CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
30"24"39"36"
Width
30"24"39"36"
Height
34.75"34.75"34.75"34.75"
Depth
4"30"30"30"