ID # 3001998Model # AETRC20-BU
Aspire By Hestan 20-Inch Roll-Out Trash Bin - Prince - AETRC20-BU
Rebate
Buy an Aspire Grill & Save 15% on Additional Items
  • This roll-out trash and recycle center features the Prince Hestan signature finish
Cut Out Height
26"26 1/4"26 1/4"26"
Cut Out Depth Range
1 - 19 7/8"20" And Up20" And Up1 - 19 7/8"
Mounting Type
RaisedFlushFlushRaised
Cut Out Width
Cut Out Depth
18"24 1/2"24 1/2"18"
Collection
AspireHestanHestanAspire
Width
19.5"19.5"19.5"19.5"
Cut Out Height Range
21" And Up21" And Up21" And Up21" And Up
Primary Color
BlueStainless SteelBlueBlack
Storage Type
Single Trash BinDouble Trash BinDouble Trash BinSingle Trash Bin
Height
28"28"28"28"
Depth
19.062"25.625"25.625"19.062"