ID # 2958099Model # AGTRC20-BU
Hestan 20-Inch Roll-Out Trash And Recycle Center - Prince - AGTRC20-BU
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
24 Hours
  • This trash & recycle center features the Prince Hestan signature color finish
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse24 Hours
Rebate
Cut Out Height
26 1/4"24 3/8"24 3/8"24 1/4"
Cut Out Width Range
17 - 19 7/8"17 - 19 7/8"17 - 19 7/8"17 - 19 7/8"
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up20" And Up1 - 19 7/8"
Made in USA
Class
PremiumStandardStandardStandard
Number Of Drawers
Mounting Type
FlushRaisedFlushRaised
Collection
Hestan------
Width
19.5"19.88"19.94"18"
Cut Out Height Range
21" And Up21" And Up21" And Up21" And Up
Includes Tank Holder
NoNoNoYes
Primary Color
BlueStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Storage Type
Double Trash BinDouble Trash BinDouble Trash Bin--
Height
28"26.38"26.38"26"
Depth
25.625"24.13"24.00"18"