ID # 3001995Model # AETRC20-BK
Aspire By Hestan 20-Inch Roll-Out Trash Bin - Stealth - AETRC20-BK
Rebate
Buy an Aspire Grill & Save 15% on Additional Items
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
4-6 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
Made in the USA for quality craftsmanship and long lasting durability
  • Recessed Marquise-accented panels pair perfectly with your Aspire grill
  • Full-extension drawer slides for easy bin removal
  • Pairs with the Aspire countertop trash chute for added convenience (sold separately)
  • This roll-out trash and recycle center features the Stealth Hestan signature finish
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse4-6 Weeks
Rebate
Cut Out Height
26"26 1/4"26 1/4"26 1/4"
Configuration
RegularRegularRegularRegular
Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cut Out Width Range
17 - 19 7/8"17 - 19 7/8"17 - 19 7/8"17 - 19 7/8"
Cut Out Depth Range
1 - 19 7/8"20" And Up20" And Up20" And Up
Made in USA
YesYesYesYes
Class
PremiumPremiumPremiumPremium
Number Of Drawers
Mounting Type
RaisedFlushFlushFlush
Cut Out Width
Cut Out Depth
Collection
AspireHestanHestanHestan
Width
19.5"19.5"19.5"19.5"
Style
Roll OutRoll OutRoll OutRoll Out
Cut Out Height Range
21" And Up21" And Up21" And Up21" And Up
Includes Trash Bin
YesYesYesYes
Door And Drawer Combo
NoNoNoNo
Main Category
StorageStorageStorageStorage
Primary Color
BlackStainless SteelBlueBlack
Storage Type
Single Trash BinDouble Trash BinDouble Trash BinDouble Trash Bin
Height
28"28"28"28"
Depth
19.062"25.625"25.625"25.625"