ID # 2958105Model # AGTRC20-BK
Hestan 20-Inch Roll-Out Trash And Recycle Center - Stealth - AGTRC20-BK
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
4-6 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
This product features a custom, made-to-order finish and is ineligible for return
  • Removable trash and recycle bins make emptying and cleaning easy
  • Made in the USA welded body stainless steel construction provides long lasting durability
  • Recessed Marquise panels perfectly match your Hestan grills
  • This trash & recycle center features the Stealth Hestan signature color finish
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse4-6 Weeks
Rebate
Collection
HestanHestan----
Width
19.5"19.5"19.88"19.94"
Number Of Drawers
1111
Configuration
RegularRegularRegularRegular
Style
Roll OutRoll OutRoll OutRoll Out
Cut Out Width Range
Cut Out Height Range
21" And Up21" And Up21" And Up21" And Up
Cut Out Depth Range
20" And Up20" And Up20" And Up20" And Up
Includes Trash Bin
YesYesYesYes
Class
PremiumPremiumStandardStandard
Door And Drawer Combo
NoNoNoNo
Main Category
StorageStorageStorageStorage
Includes Tank Holder
NoNoNoNo
Includes Paper Towel Holder
Made in USA
YesYesMade In The USA With Globally Sourced PartsMade In The USA With Globally Sourced Parts
Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Mounting Type
FlushFlushRaisedFlush
Primary Color
BlackBlueStainless SteelStainless Steel
Cut Out Width
Cut Out Height
Cut Out Depth
Storage Type
Double Trash BinDouble Trash BinDouble Trash BinDouble Trash Bin
Height
28"28"26.38"26.38"
Depth
25.625"25.625"24.13"24.00"