ID # 2960580Model # GMBR42-LP-RD
Hestan 42-Inch Built-In Propane Gas Grill W/ Sear Burner & Rotisserie - Matador - GMBR42-LP-RD
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Matador signature color finish
Size
Large (34 - 42")Large (34 - 42")Large (34 - 42")Large (34 - 42")
Infrared Main Burner
One InfraredAvailableOne InfraredOne Infrared
Primary Color
RedStainless SteelStainless SteelRed
Cutout Width
41"40 1/2"40 1/4"41"
Cutout Height
12"10 13/16 Inchs11 3/4"12"
Width
42"42.00"42"42"
Height
29.5"26.06"26.39"29.5"
Depth
32.437"27.19"29.64"32.437"