ID # 3202013Model # RVH48B-DC
RCS Vent Hood Duct Cover for RVH48B Vent Hood - RVH48B-DC
304 Stainless steel
  • Fits 48" vent hood only
  • Provides a clean, seamless finish
  • Does not fit older model RVH48
Complete your vent hood installation with a matching 48 inch duct cover, providing a clean, seamless finish while neatly concealing the vent ductwork.
Mounting Type
Wall MountWall MountWall MountWall Mount
Hood Style
StandardCanopyStandardCanopy
Approved For Outdoor Use
YesYesYes--
Width
48"15"36"36"
Height
12"12"12"6"
Depth
15"48"15"36"