ID # 3202001Model # RVH36A-DC
RCS Vent Hood Duct Cover for RVH36A Vent Hood - RVH36A-DC
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
304 Stainless steel
  • Fits 36" vent hood only
  • Provides a clean, seamless finish
  • Conceals duct work
Complete your vent hood installation with a matching 36 inch duct cover, providing a clean, seamless finish while neatly concealing the vent ductwork.
Warranty
This RCS product carries a one (1) year warranty to the original owner. Labor is not included.
Refer to manufacturer's manual for full warranty details.
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse1-3 Business Days
View Item
Mounting Type
Wall MountWall MountWall MountWall Mount
Hood Style
StandardStandardCanopyCanopy
Approved For Outdoor Use
YesYesYes--
Width
36"48"15"36"
Height
12"12"12"12"
Depth
15"15"48"36"