ID # 3200678Model # IM-UGC44-MK-1
Napoleon OASIS Grill Cabinet for 44-in Built-In 700 Series - Matte Black - IM-UGC44-MK-1
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-5 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Powder Coated Galvanneal Steel
  • Two Drawers
  • Ships Fully Assembled
  • For BIG44
Warranty
Napoleon provides a limited ten (10) year warranty on this product. Labor not included.
Refer to manufacturers manual for full warranty details.
Related Departments
Current Item
Cabinet Type
Grill CabinetStorageStorageSink Cabinet
Exterior Material
Powder Coated SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Exterior Color
Black----Stainless Steel
Storage Type
Drawer----Door
Include Side Burner?
NoNoNoNo
Include Trash Bin?
NoNoNoYes
Include Refrigerator?
NoNoNoNo
Include Sink?
NoNoNoYes
Island Size
47"----50"
Grill Size
44"------
Width
47"25"25"50"
Height
36"35"35"48.6"
Depth
24"23"23"25"