ID # 3194312Model # SAC37HGDC
Sunstone 37-in Hybrid Pellet Grill Base Cabinet - SAC37HGDC
Sale
Save 10% on ALL Sunstone Cabinets
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Lifetime Structure Warranty
  • 304 Stainless Steel Structure
  • Easy Pin-Lock Installation
  • Front Vented Kick-Plate Rear Solid Kick-Plate
  • Replaceable Face Panel
Learning Center
Manufacturer Downloads
Warranty
Refer to manufacturers manual for full warranty details.
Related Departments
Free Shipping
Leaves Warehouse1-3 Business Days
Sale
View Item
Exterior Material
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Include Side Burner?
NoNoNoNo
Include Refrigerator?
NoYesYesNo
Include Sink?
NoYesNoNo
Include Trash Bin?
NoNoNoNo
Storage Type
Door & Drawer----Door & Drawer
Grill Type
No Grill----No Grill
Exterior Color
Stainless Steel----Stainless Steel
Cabinet Type
Grill CabinetRefrigeration CabinetKegerator CabinetGrill Cabinet
Collection
Designer Series----Designer Series
Style
Width
37"63"38"48"
Height
34.5"35"35"37"
Depth
28.25"23"23"31"