ID # 3187279Model # WFCART30GRD-SS
Wildfire 30-in SS Griddle Cart - WFCART30GRD-SS
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
1-3 Business Days
  • Designed for Wildfire 30-in Griddles
Wildfire Outdoor Grill and Griddle carts offer the ultimate convenience, making it easy to set up your outdoor cooking station anywhere. These stainless steel carts for 30 inch griddles boast the same high-quality construction and innovative functionality as our island grills. Crafted with durable materials and designed for optimal performance, they ensure you can grill confidently, no matter the location.
Learning Center
Manufacturer Downloads
Free Shipping
Leaves Warehouse1-3 Business Days
Leaves Warehouse7-10 Business Days
View Item
Grill Model
WFPRO30GRD-SSProfessional LUX 44 Inch30 Inch38 Inch
Grill Brand
WildfireBlazeHestanDelta Heat
Width
35"75.5"36.75"43"
Height
38"35.25"53.56"40"
Depth
27.5"24"29.375"33"