ID # 3178369Model # G100-QLED-075
Sale
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
3-5 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Four times the resolution of 1080p Full HDTVs, bringing your favorite movies and shows to life
  • High Brightness+ LED Backlight and advanced HDR formats including Dolby Vision and HDR10+
  • MEMC technology along with Game Accelerator 120 and Auto Game Mode for lag-free gaming
  • Elevate your sound with Dolby Atmos and DTS Virtual
Questions & Answers
Question:
how many nits brightness ? Does it se Google TV ?Was This Helpful?
Answers:
Asked by Wayno | Answered by Wesley
Compare Similar Items
Current Item
TV Type
LEDLEDLEDLED
Screen Size
75"74 1/2"74 1/2"75"
Screen Resolution
2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD
Smart TV
YesYesYesYes
Mount Type
Wall MountWall MountWall MountWall Mount
HDMI Inputs
4334
Size
75 Inch75 Inch75 Inch75 Inch
Screen Refresh Rate
60 Hz60 Hz60 Hz120 Hz
Mount Pattern
300 X 300200 X 200200 X 200400 X 400
Primary Color
BlackBlackBlackBlack
Aspect Ratio
Maximum Resolution
3840 X 21603840 X 21603840 X 21603840 X 2160
USB Port
Sun Exposure
ShadeFull SunPartial SunPartial Sun
PC Input
YesYesYesYes
Ethernet Port
Operating Temperature
-22 To 125-24 To 125-24 To 125-22 To 125
Series
G100L100S100G200
Width
65"66"66"65.6"
Height
37.8"38"37.8"37.8"
Depth
3"1.2"1"2.9"