ID # 3134697Model # FDUP75CSA
Furrion Aurora 75 Inch Partial Sun Smart 4K LED Outdoor TV - FDUP75CSA
Sale
  • Screen is shielded with XtremeShield IK08-rated tempered glass to protect against scratches
Leaves Warehouse1-3 Business Days
Sale
View Item
TV Type
LEDLEDLEDLED
Screen Size
75"75"75"75"
Screen Resolution
2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD2160p/4K Ultra HD
Smart TV
YesYesYesYes
Mount Type
No MountWall MountWall MountNo Mount
HDMI Inputs
3443
Size
75 Inch75 Inch75 Inch75 Inch
Screen Refresh Rate
60 Hz120 Hz120 Hz60 Hz
Primary Color
BlackBlackBlackBlack
Aspect Ratio
Maximum Resolution
3840 X 21603840 X 21603840 X 21603840 X 2160
Sun Exposure
Partial SunPartial SunFull SunFull Sun
Component Video Inputs
None----None
Composite Inputs
1----1
PC Input
NoYesYesNo
RF Antenna Input
Yes----Yes
Audio Outputs
1----1
Speaker Output Power
16W----16W
Ethernet Port
YesYesYesYes
Operating Temperature
-4 To 122-22 To 125-22 To 125-4 To 122
Non Operating Temperature
-24 To 122-----24 To 122
Series
AuroraG200G300Aurora
Width
67.6"65.6"65.6"67.6"
Height
39.72"37.8"37.8"39.72"
Depth
4.76"2.9"2.8"4.76"