ID # 3167431Model # TUR-24-L-SG-C
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
7-10 Business Days
  • Low-E, double pane, UV tinted glass
Door Color
Stainless SteelStainless Steel----
Temperature Range
33 - 47 Degrees33 - 47 Degrees34 - 60 Degrees34 - 60 Degrees
Cutout Width
24"24"24"24"
Cutout Height
34 1/2"34 1/2"35"35"
Cabinet Color
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Exterior Material
Interior Material
Stainless SteelStainless SteelPlasticPlastic
Shelf Material
GlassGlassStainless SteelStainless Steel
Refrigerant Type
R-600aR-600aR-600aR-600a
Volts
115 Volts115 Volts120 Volts120 Volts
Amps
1.9 Amps1.9 Amps15 Amps15 Amps
Hinge Type
Left HingeRight HingeRight HingeLeft Hinge
Cutout Depth
24"24"24"24"
Self Closing Door
Door Type
DoorDoorDoorDoor
Glass Door
YesYesNoNo
Configuration
Built-InBuilt-InFreestandingFreestanding
Width
23.88"23.88"23.88"23.88"
Height
34.25"34.25"34.75"34.75"
Depth
23.88"23.88"23.72"23.72"