ID # 3148971Model # EF15120E
Eurofase 1500 Watt Heating Element For EF15 - EF15120E
Key Features
Voltage: 120V
  • Wattage: 1500 Watt
  • Quartz Element Rated For 5,000 Hours
Learning Center
Manufacturer Downloads
Free Shipping
Leaves Warehouse24-48 Hours
Material
QuartzQuartzQuartzQuartz
Width
33"33"33"33"
Depth
0.63"0.63"0.63"0.63"