ID # 3146289Model # K-STOR-36L-S4
Kalamazoo Signature 36 Inch Cabinet - Doors - Locks - K-STOR-36L-S4
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Signature Series Cabinet. Weather-tight, 36 (914 mm) wide, locking double doors. 304 stainless steel.
Exterior Material
304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
36"--39"36"
Width
36"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"