ID # 3146280Model # K-STOR-30-M6
Kalamazoo Signature 30 Inch Cabinet - Doors - Marine-Grade - K-STOR-30-M6
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Signature Series Cabinet. Weather-tight, 30 (762 mm) wide, double doors. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel304 Stainless Steel316L Stainless Steel316L Stainless Steel
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Cabinet Type
Storage CabinetWarming CabinetGrill CabinetStorage Cabinet
Island Size
30"24"--39"
Width
30"24"54"39"
Height
34.75"34.75"--34.75"
Depth
30"30"--30"