ID # 3146277Model # K-STOR-30L-S4
Kalamazoo Signature 30 Inch Cabinet - Doors - Locks - K-STOR-30L-S4
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
8-12 Weeks
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Signature Series Cabinet. Weather-tight, 30 (762 mm) wide, locking double doors. 304 stainless steel.
Exterior Material
304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
30"--39"36"
Width
30"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"