ID # 3146232Model # K-STOR-12-M6
Kalamazoo Signature 12 Inch Cabinet - Pull-Out - Marine-Grade - K-STOR-12-M6
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
8-12 Weeks
Signature Series Narrow Rack. Weather-tight, 12 (305 mm) wide, pull-out. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Storage Type
DrawerDoorDoorDoor
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
12"--39"36"
Counter Top Color
Stainless SteelStainless Steel----
Width
12"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"