ID # 3146136Model # K-RY-18-PO-M6
Kalamazoo Signature 18 Inch Waste & Recycling - Pull-Out - Marine-Grade - K-RY-18-PO-M6
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
Weather-tight design keeps contents clean and dry
  • All stainless steel hardware, including drawer glides
  • Designed to fit a uniform 30-inch deep system
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Signature Series Waste and Recycling Cabinet. 18 (457 mm) wide, pull-out, two-bin. Marine-grade stainless steel.
Learning Center
Product Videos
Warranty
Full Two Year Warranty
Limited 25 Year Warranty
Limited 5 Year Warranty
Refer to the manufacturer's manual for full warranty details.
Related Departments
Exterior Material
316L Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Include Side Burner?
NoNoNoNo
Include Refrigerator?
NoNoNoNo
Include Sink?
Include Trash Bin?
YesNoNoNo
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Finish
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cabinet Type
Trash Bin CabinetGrill CabinetWarming CabinetStorage Cabinet
Island Size
18"--24"39"
Width
18"54"24"39"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"