ID # 3146091Model # KD-30-SNK-IPE-S4
Kalamazoo Arcadia 30 Inch Sink Cabinet - Two Doors - Ipe Finish - KD-30-SNK-IPE-S4
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Arcadia Series Double-Door Sink Base. 30 (762 mm) wide. Check sink specifications. Oiled Ipe wood finish. 304 stainless steel.
Exterior Material
304 Stainless Steel304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Cabinet Type
Sink CabinetWarming CabinetGrill CabinetStorage Cabinet
Island Size
30"24"--39"
Width
30"24"54"39"
Height
34.75"34.75"--34.75"
Depth
4"30"--30"