ID # 3146070Model # KD-24-SNKL-IPE-M6
Kalamazoo Arcadia 24 Inch Sink Cabinet - Left Hinge - Ipe Finish - Marine-Grade - KD-24-SNKL-IPE-M6
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Arcadia Series Sink Base. 24 (610 mm) wide, single-door (left-hinged). Check sink specifications. Oiled Ipe wood finish. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Cabinet Type
Sink CabinetGrill CabinetWarming CabinetStorage Cabinet
Island Size
24"--24"39"
Width
24"54"24"39"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"