ID # 3146067Model # KD-24-CKTPR-IPE-S4
Kalamazoo Arcadia 24 Inch Cooktop Cabinet - Right Hinge - Ipe Finish - KD-24-CKTPR-IPE-S4
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Arcadia Series Cooktop Cabinet. 24 (610 mm) wide, single-door (right-hinged) for cooktop installation. Cooktop not included. Oiled Ipe wood finish. 304 stainless steel.
Exterior Material
304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Storage Type
DoorDoorDoorDoor
Cabinet Type
Side Burner CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
24"--39"36"
Counter Top Color
Stainless SteelStainless Steel----
Width
24"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"