ID # 3146046Model # KD-24-2R-IPE-M6
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Arcadia Series Drawer-Over-Single-Door Cabinet. 24 (610 mm) wide, single door (right-hinged). Oiled Ipe wood finish. Marine-grade stainless steel.
Learning Center
Manufacturer Downloads
Exterior Material
316L Stainless Steel304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel
Storage Type
DrawerDoorDoorDoor
Cabinet Type
Storage CabinetWarming CabinetGrill CabinetStorage Cabinet
Island Size
24"24"--39"
Counter Top Color
Stainless Steel--Stainless Steel--
Width
24"24"54"39"
Height
34.75"34.75"--34.75"
Depth
30"30"--30"