ID # 3146031Model # KD-21-3-IPE-S4
Kalamazoo Arcadia 21 Inch Cabinet - Three Drawers - Ipe Finish - KD-21-3-IPE-S4
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
Hand-crafted stainless steel cabinet bodies with stainless steel hardware
  • Designed to fit a uniform 30-inch deep system
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Arcadia Series Three-Drawer Cabinet. 21 (533 mm) wide. Oiled Ipe wood finish. 304 stainless steel.
Learning Center
Manufacturer Downloads
Product Videos
Warranty
Full Two Year Warranty
Limited 25 Year Warranty
Limited 5 Year Warranty
Refer to the manufacturer's manual for full warranty details.
Related Departments
Exterior Material
304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Include Side Burner?
NoNoNoNo
Include Refrigerator?
NoNoNoNo
Include Sink?
Include Trash Bin?
Storage Type
DrawerDoorDoorDoor
Finish
Ipe WoodStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
21"--39"36"
Width
21"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"