ID # 3146007Model # KD-18-3-IPE-S4
Kalamazoo Arcadia 18 Inch Cabinet - Three Drawers - Ipe Finish - KD-18-3-IPE-S4
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Arcadia Series Three-Drawer Cabinet. 18 (457 mm) wide. Oiled Ipe wood finish. 304 stainless steel.
Exterior Material
304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
18"--39"36"
Width
18"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"