ID # 3145998Model # KD-18-2R-IPE-M6
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Arcadia Series Drawer-Over-Single-Door Cabinet. 18 (457 mm) wide, single door (right-hinged). Oiled Ipe wood finish. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetWarming CabinetStorage Cabinet
Island Size
18"--24"39"
Counter Top Color
Stainless SteelStainless Steel----
Width
18"54"24"39"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"