ID # 3145983Model # KD-15-3-IPE-S4
Kalamazoo Arcadia 15 Inch Cabinet - Three Drawers - Ipe Finish - KD-15-3-IPE-S4
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Arcadia Series Three-Drawer Cabinet. 15 (381 mm) wide. Oiled Ipe wood finish. 304 stainless steel.
Exterior Material
304 Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
15"--39"36"
Width
15"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"