ID # 3145974Model # KD-15-2R-IPE-M6
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of marine-grade 316 stainless steel
Arcadia Series Drawer-Over-Single-Door Cabinet. 15 (381 mm) wide, single door (right-hinged). Oiled Ipe wood finish. Marine-grade stainless steel.
Exterior Material
316L Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
15"--39"36"
Counter Top Color
Stainless SteelStainless Steel----
Width
15"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"