ID # 3145899Model # K-3DRW-24L-S4
Kalamazoo Signature 24 Inch Cabinet - Three Drawers - Lock - K-3DRW-24L-S4
This item does not qualify for our Simple Shipping program.
This item leaves our warehouse within
12-16 Weeks
Frequently Bought Together
Key Features
Weather-tight design keeps contents clean and dry
  • All stainless steel hardware, including drawer glides
  • Designed to fit a uniform 30-inch deep system
  • Fully assembled and ready to install
  • Made of commercial-grade 304 stainless steel
Signature Series Three-Drawer Cabinet. Weather-tight, 24 (610 mm) wide with locks. 304 stainless steel.
Learning Center
Manufacturer Downloads
Product Videos
Warranty
Full Two Year Warranty
Limited 25 Year Warranty
Limited 5 Year Warranty
Refer to the manufacturer's manual for full warranty details.
Related Departments
Exterior Material
304 Stainless Steel316L Stainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Include Side Burner?
NoNoNoNo
Include Refrigerator?
NoNoNoNo
Include Sink?
Include Trash Bin?
Storage Type
DrawerDoorDoorDoor
Finish
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cabinet Type
Storage CabinetGrill CabinetStorage CabinetStorage Cabinet
Island Size
24"--39"36"
Width
24"54"39"36"
Height
34.75"--34.75"34.75"
Depth
30"--30"30"