ID # 3144300Model # AXE-30GT-LP-SM9003
Alfresco 30-Inch Propane Griddle in Signal White Matte - AXE-30GT-LP-SM9003
PropanePropanePropanePropane
Collection
AXEAffinityAsado--
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Primary Color
WhiteStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cutout Width
29 1/4"27 9/16"29"28 1/2"
Cooking Grid Dimensions
27 1/2 X 17"30 Inch Diameter27 1/2 X 18"--
Width
30"36.156"30"30"
Height
10.81"11.375"13.56"14.71"
Depth
23.69"36.535"27.88"29.74"