ID # 3139668Model # HP24ZM-4-5DL
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
  • Temperature range for top drawer (Refrigerator): 30° - 42°°F (-1.1° - 5.5°C)
  • Industry Exclusive full-extension refrigerator shelves provide easy access
  • Available with stainless steel drawers or wood overlay drawers
Capacity
Refrigerator Capacity
Freezer Capacity
Temperature Range
-10 - 48 Degrees-10 - 48 Degrees33 - 42 Degrees33 - 42 Degrees
Cutout Width
24"24"24"24"
Cutout Height
34 1/2"34 1/2"34 3/8"34 3/8"
Collection
Signature SeriesSignature Series----
Lock
YesNoYesYes
Door Type
DrawerDrawerDrawerDoor
Cutout Depth
24"24"24"24"
Energy Star Compliant
YesYesNoNo
Shelf Material
WireWire--Wire
Number Of Drawers
221--
Refrigerant Type
R-600aR-600aR-134aR-134a
Ambient Temperature Range
40 - 105 Degrees40 - 105 Degrees----
Amps
2.2 Amps2.2 Amps2.3 Amps2.3 Amps
ADA Compliant
Sabbath Mode
NoNoYesYes
Width
23.88"23.88"23.875"23.875"
Height
34.25"34.25"34.312"34.312"
Depth
24"24"27.312"27.312"