ID # 3139671Model # HP24ZM-4-6
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
  • Temperature range for top drawer (Refrigerator): 30° - 42°°F (-1.1° - 5.5°C)
  • Industry Exclusive full-extension refrigerator shelves provide easy access
  • Available with stainless steel drawers or wood overlay drawers
Capacity
Refrigerator Capacity
Freezer Capacity
Temperature Range
-10 - 48 Degrees33 - 42 Degrees-10 - 48 Degrees33 - 42 Degrees
Cutout Width
24"24"24"24"
Cutout Height
34 1/2"34 3/8"34 1/2"34 3/8"
Collection
Signature Series--Signature Series--
Lock
NoYesYesYes
Door Type
DrawerDrawerDrawerDoor
Cutout Depth
24"24"24"24"
Energy Star Compliant
YesNoYesNo
Shelf Material
Wire--WireWire
Number Of Drawers
212--
Refrigerant Type
R-600aR-134aR-600aR-134a
Ambient Temperature Range
40 - 105 Degrees--40 - 105 Degrees--
Amps
2.2 Amps2.3 Amps2.2 Amps2.3 Amps
ADA Compliant
Sabbath Mode
NoYesNoYes
Width
23.88"23.875"23.88"23.875"
Height
34.25"34.312"34.25"34.312"
Depth
24"27.312"24"27.312"