ID # 3139335Model # HP24BM-4-1R
1-3 Business Days
Frequently Bought Together
  • Temperature range: 33° - 48°F (.5° - 8.8°C)
Capacity
Number of Zones
SingleSingleSingleSingle
Temperature Range
33 - 48 Degrees33 - 48 Degrees33 - 48 Degrees33 - 48 Degrees
Cutout Width
24"24"24"15"
Cutout Height
34 1/2"34 1/2"34 1/2"34 1/2"
Color
Stainless SteelCustom PanelStainless SteelStainless Steel
Collection
Signature SeriesSignature SeriesSignature SeriesSignature Series
Hinge Type
Right HingeRight HingeLeft HingeRight Hinge
Door Type
DoorDoorDoorDoor
Lock
NoYesYesYes
Cutout Depth
24"24"24"24"
Refrigeration Class
LuxuryLuxuryLuxuryLuxury
Shelf Material
WireWireWireWire
Door Handle Type
Straight Towel BarStraight Towel BarStraight Towel BarStraight Towel Bar
Can Capacity
Wine- Bottle Capacity
Rack Type
ExtensionExtensionExtensionExtension
Refrigerant Type
R-600aR-600aR-600aR-600a
Ambient Temperature Range
40 - 105 Degrees40 - 105 Degrees40 - 105 Degrees40 - 105 Degrees
Amps
1.9 Amps1.9 Amps1.9 Amps2.8 Amps
Width
23.88"23.88"23.88"14.88"
Height
34.25"34.25"34.25"34.25"
Depth
24"24"24"24"