ID # 3109362Model # DHTG32-WL
Delta Heat 32-Inch Built-In Propane Teppanyaki Griddle - White Control Panel - DHTG32-WL
  • Commercially powder coated white 304 stainless steel control panel
View Item
Cooking Grid Dimensions
30 X 16"--30 X 16"30 X 16"
Fuel Type
PropanePropanePropanePropane
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Hose Included
YesYesYesYes
Commercial
YesNoYesYes
Primary Color
White--Stainless SteelBlack
Cutout Width
30 1/2"28 1/4"30 1/2"30 1/2"
Cutout Depth
19 3/4"21 7/8"19 3/4"19 3/4"
Cutout Height
Quick Ship
NoYesNoNo
Total Cooking Capacity
480 Sq. Inches495 Sq. Inches480 Sq. Inches480 Sq. Inches
Grilling Surface Btus
Main Burner Material
304 Stainless SteelStainless Steel304 Stainless Steel304 Stainless Steel
Cooking Grate Material
Stainless SteelCast Stainless SteelStainless SteelStainless Steel
Ignition Type
Continuous SparkFlame ThrowerContinuous SparkContinuous Spark
Flash Tubes
NoYesNoNo
Width
32"30"32"32"
Height
11"12"11"11"
Depth
24"28"24"24"