ID # 3087779Model # ZCV-CK-36BI-LP
Crown Verity Conversion Kit To Propane Gas For 36-Inch Built-In & Estate Grills - ZCV-CK-36BI-LP
Free Shipping
This item leaves our warehouse within
5-7 Business Days
Frequently Bought Together
Key Features
Convert your 36-inch built-in Crown Verity natural gas grill to propane gas
  • Designed for 36-inch Crown Verity built-in or Estate models manufactured in 2020 or later
Note: Image shows natural gas regulator.
Learning Center
Manufacturer Downloads
Product Videos
Warranty
Refer to manufacturers manual for full warranty details.
Related Departments
Current Item
Grill Brand
Crown VerityCrown VerityCrown VerityCrown Verity
Grill Model
CV-BI-36NGCV-BI-30NGCV-BI-30CV-BI-36
Type
Conversion KitsConversion KitsConversion KitsConversion Kits
Grill Type
Gas Grills & SmokersGas Grills & SmokersGas Grills & SmokersGas Grills & Smokers
Accessory Type
Grill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement PartGrill Replacement Part
Primary Color
Stainless SteelStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Width
36"30"30"36"
Height
3"3"3"3"
Depth
22"22"22"22"