ID # 2960487Model # GMBR42-NG-YW
Hestan 42-Inch Built-In Natural Gas Grill W/ Sear Burner & Rotisserie - Sol - GMBR42-NG-YW
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Sol signature color finish
Size
Large (34 - 42")Large (34 - 42")Large (34 - 42")Large (34 - 42")
Primary Color
YellowStainless SteelStainless SteelStainless Steel
Cooking Grid Dimensions
36 1/2 X 21 3/16"36 1/2 X 21 3/16"37 3/4 X 19"38 X 20"
Width
42"42"42.00"42"
Height
29.5"29.5"26.06"26.39"
Depth
32.437"32.437"27.19"29.64"