ID # 2959398Model # GMBR36-LP-GR
Hestan 36-Inch Built-In Propane Gas Grill W/ Sear Burner & Rotisserie - Grove - GMBR36-LP-GR
Rebate
Buy a Hestan Grill, Get 15% Off Additional Qualifying Products
  • Durable powder coated stainless steel panels in Grove signature color finish
Size
Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")Medium (27 - 33")
Infrared Main Burner
One InfraredNot AvailableNot AvailableOne Infrared
Primary Color
GreenStainless SteelGreenGray
Cutout Width
35"35"35"35"
Cutout Height
12"12"12"12"
Width
36"36"36"36"
Height
29.5"29.5"29.5"29.5"
Depth
32.437"32.437"32.437"32.437"